Tłuszczańska grupa teatralna już w kwietniu rozpoczyna nowy sezon. Odbędą się aż trzy nowe projekty, tym razem współfinansowane przez Gminę Tłuszcz.

Od 1 kwietnia rusza nowa grupa AKADEMII TEATRALNEJ dla dzieci od lat 5. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę o godz. 14:00 w Studio ACTIVe w Tłuszczu, ul. Mickiewicza 16. Płatne 15 zł za spotkanie.
Pod okiem zawodowego aktora, od wielu lat obecnego na polskiej scenie teatralnej – uczestnicy zajęć będą mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności artystyczne wielokierunkowo. Tak skonstruowane zajęcia pozwalają kompleksowo kształtować młodych artystów, którzy swoje umiejętności będą prezentować podczas koncertów, występów, spektakli i innych wydarzeń artystycznych. Będziemy się zajmować m.in.: pracą nad wymową, mimiką, gestem, pracą w grupie.

Na scenę „Zygzak” wraca po około miesięcznej przerwie już 8 kwietnia. Tego dnia będzie można zobaczyć BAJKOWY SPEKTAKL FAMILIJNY pt. „KORONKI I KORDONKI”. Przedstawienie rozpocznie się o godz. 14:00 w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, ul. Radzymińska 2.  Spektakl dla widzów od lat 6. Wstęp wolny.
Bajecznie żywe, pełne życiodajnej weny, nasycone kolory Krainy Południa przeciwstawiono chłodnej, wszechobecnej, spokojnej bieli Krainy Północy. Księżniczka Koronka oraz Książę Hafcik i dwie groźne Nianie w akcji… Co z tego wyniknie? Przekonajcie się sami!

W kwietniu rusza też KURSU TAŃCÓW NARODOWYCH I HISTORYCZNYCH. Pierwsze zajęcia odbędą się tuż po Wielkanocy, spotykać będziemy się w czwartki o godz. 15:30 w Studio ACTIVe w Tłuszczu, ul. Mickiewicza 16. Zajęcia bezpłatne.

W programie głównie tańce dworskie, głównie z renesansu i baroku, przewidujemy także jedne lub dwa zajęcia na naukę tańców narodowych, takich jak mazur czy polonez. Dobra zabawa i trochę ruchu gwarantowane! 🙂