Kim jesteśmy?

Zespół Teatralny „Zygzak” to grupa zapaleńców z gminy Tłuszcz, którzy raz stanęli na deskach teatru i chętnie tam wracają! Naszą misją jest przede wszystkim rozbawiać publiczność.

Jesteśmy  grupą niezależną, czyli nie działającą przy ośrodku kultury. Opiekę sprawuje nad nami Stowarzyszenie Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju z Tłuszcza. Wszystko staramy się robić sami, od pozyskania środków na realizacje spektakli, poprzez zrekrutowanie członków teatru po scenografię i charakteryzację sceniczną. W nasze działania zaangażowani są sami mieszkańcy, którzy nie tylko grają w przedstawieniach, ale także udostępniają mam elementy scenografii, w czasie spektakli zajmują się obsługą muzyczną czy też przygotowują stroje. Nasz teatr pełni tym samym funkcję integracyjną w lokalnej społeczności. Jesteśmy grupą międzypokoleniową, w naszych zajęciach biorą udział osoby od 12 do 74 lat, a nawet grają one wspólnie w jednym spektaklu.

Grupa powstała w lipcu 2013 r. Do tej pory zorganizowaliśmy ponad 30 spektakli, co jest rekordem wśród grup artystycznych z terenu nie tylko naszej gminy, ale i powiatu. Nasze spektakle są nieodpłatne, także pracujemy przy nich wolontarystycznie, tylko i wyłącznie z pasji i chęci rozwoju. Chcąc promować wyjątkowych i utalentowanych mieszkańców Tłuszcza wystawiamy sztuki także w innych gminach powiatu wołomińskiego. Ponadto udało się nam działać także poza naszym regionem – dotarliśmy do Warszawy, powiatu otwockiego i pruszkowskiego.

Informacje o naszych projektach i spektaklach znajdują się zakładce „Projekty”.