Jury IV Wołomińskiego Festiwalu Teatralnego im. Józefa Orwida

      

prof. dr hab. Stanisław Górka – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog; w roku 1977 ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. W latach 1977 – 2006 był aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie. Od 1979 jest nauczycielem akademickim i profesorem w Akademii Teatralnej. Od 1992 lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę, teatru specjalizującego się w kameralnych formach wokalno – aktorskich.

Zagrał w kilkunastu filmach i serialach m.in. „Plebania”; „Miodowe lata”; „Sława i chwała”; „Pułkownik Kwiatkowski”; „Panny i wdowy”.

Stanisław Górka w 2011 roku odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, w 2013 – Medalem Gloria Artis; w 2015 odebrał z rąk Prezydenta RP akt nadania tytułu profesora sztuk teatralnych.

Jacek Stachowicz – reżyser, scenarzysta i instruktor teatralny. Obecnie Zastępca Szefa Artystycznego w Teatrze Wolandejskim. Absolwent warszawskiego Wydziału Wiedzy o Teatrze. Na swoim koncie ma blisko 10 przedstawień teatralnych. Pracuje zarówno z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Zawodowcami jak i ludźmi, dla których teatr to życiowa pasja.

W 2017 roku związał się z Teatrem Zygzak, w którym to napisał i wyreżyserował sztukę teatralną Aldynai.

Mateusz Stefankowski – aktor amator, od ponad 10 lat członek Radzymińskiego Teatru Amatorskiego Paradoks. Grał w spektaklach klasycznych i współczesnych oraz w wielu przedstawianiach dla dzieci organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin.