Któż oglądając bajki Disneya nie podśpiewywał sobie potem utworów wykonywanych przez bohaterów? Piosenka „Mam tę moc” jeszcze niedawno gościła na ustach wielu dzieci. Teraz nasz teatr, w ramach projektu „Wejdź do teatru 4”, przenosi się w bajkowy, muzyczny świat.

Projekt rozpoczął się w sierpniu warsztatami teatralnymi. Uczestnicy ćwiczyli dykcję, brali udział w ćwiczeniach improwizacyjnych czy poznawali sposoby budowania postaci. Obecnie odbywają się próby, które przebiegają śpiewająco. Wybierane są bowiem utwory, które będą częścią przygotowywanego spektaklu muzycznego. Pocahontas czy Mulan to tylko niektóre postacie, które zagoszczą już w grudniu na tłuszczańskiej scenie.

„Wejdź do teatru 4” to projekt realizowany przez Zespół Teatralny „Zygzak” działający przy Stowarzyszeniu Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju. Dofinansowany został ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie LGD „Równiny Wołomińskiej”.