W drugą niedzielę kwietnia w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie Zespół Teatralny „Zygzak” z Tłuszcza wystawił sztukę pt. „Małe zbrodnie małżeńskie”, Przedstawienie powstało na podstawie książki Erica Emmanuela Schmitta pod tymże samym tytułem.

Rzecz dzieje się w mieszkaniu Państwa Sobiri, malarki i pisarza, małżeństwa z kilkunastoletnim stażem. Rolę Lisy Sobiri zagrała Monika Godlewska, zaś w postać Gillesa Sobiri wcielił się Mariusz Szczeciński. Spektakl wyreżyserowała Aurelia Sobczak.

Okazało się, że sztuka niesie ze sobą przesłanie: „Ani ja bez ciebie, ani ty beze mnie…”. To, co zobaczyła na scenie Pani Joanna, psychoterapeuta z zawodu, skomentowała następująco: „Widowisko o wysokiej skali terapeutycznej. Dotychczas nie pomyślałam, że można i tak. Dziękuję z całego serca. Tak wiele daliście mi do zrozumienia. Możliwości teatru są nieograniczone.”

„To bardzo dojrzały teatr. Widać , że tu dawno już przestali czekać na cudzą akceptację i nie odczuwają lęku przed czyimiś sądami” – powiedział Pan Andrzej – „Sprytnie wyreżyserowana sztuka dla dorosłych, traktująca o blaskach i cieniach dojrzałej miłości, spowodowała, że widzowie wychodzili zamyśleni. Cel wychowawczy został osiągnięty.

Licznie zgromadzona publiczność nie szczędziła aktorom i reżyserce braw i gratulacji, przekazywanych w kuluarach po zakończeniu spektaklu. To bardzo miłe, kiedy widzowie dają odczuć twórcom zadowolenie. Takie pozytywne zachowanie motywuje do kontynuowania działalności, aktorom dodaje energii do niełatwej pracy na scenie, a wszystkich miłośników teatru utwierdza w wierze, że to, co robią jest dobre i potrzebne.

Spektakl teatralny „Małe zbrodnie małżeńskie” został wystawiony w ramach projektu  „Wejdź do teatru 5” realizowanego przez Teatr „Zygzak” z Tłuszcza, działający przy Stowarzyszeniu Kastor Inicjatywa dla Rozwoju. Współfinansowany był ze środków Gminy Tłuszcz. Impreza w wołomińskim Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości była współorganizowana przez Powiat Wołomiński.