Premiera odbyła się 21 września 2019 r. w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w ramach projektu „Wejdź do teatru 11”.

Gdzieś pomiędzy górami, gdzieś pomiędzy lasami leżało Miasteczko. Na jego północnych rubieżach zima trwała aż do późnej wiosny, w samym sercu Miasteczka dnie przez większość roku były gorące, a noce dość chłodne, na południu zaś lato trwało najdłużej. Nie to jednak było w nim najbardziej zadziwiające. Wszyscy mieszkańcy Miasteczka, nie wiedzieć czemu żyli w dobrobycie i dostatku. Problemem wydawało się to, iż żaden z nich nie radował się, gdy nastawały dni świąteczne, ani nikt łzy nie ronił, gdy czyjeś serce przestawało bić… W miasteczku tym bowiem działa jakaś siła, która odmieniła wszystko raz na zawsze. Co może się wydarzyć, gdy przestaniesz śnić? Główna bohaterka próbuje przywrócić dawny ład i sprawić, aby mieszkańcy znów zaczęli czuć.

Spektakl przeniósł widza do bajkowego świata przepełnionego grozą, poczuciem humoru i melancholią, w którym Dobre Duchy za jadło i napitek dzielą się historiami zarówno o lepszych, jak i gorszych czasach.

Scenariusz i reżyseria: Jacek Stachowicz

Produkcja: Monika Godlewska

Światło i dźwięk: Piotr Kozłowski

Obsada: Aleksandra Kozłowska, Aleksandra Staros, Zuzanna Szydlik, Weronika Narożniak, Karolina Traczyk, Monika Godlewska

Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Kastor – Inicjatywa dla Rozwoju we współpracy z Zespołem Teatralnym „Zygzak” dofinansowany został ze środku Powiatu Wołomińskiego oraz Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i LGD „Równiny Wołomińskiej”.